KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257261
*
nr 1225 7261
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, 1949, stilleben. Olja på pannå, 54x37
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 18:01:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 18:23:33
1
300 kr
17/12 17:25:35
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
nr 1225 7261
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, 1949, stilleben. Olja på pannå, 54x37
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/12 18:23:33 | 1 | 300 kr |
| 17/12 17:25:35 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk mÃ¥lare, formgivare och konsthantverkare.Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



